Základní charakteristika Jotulu

Základní charakteristika JotuluFirma Jotul jako jeden z největších výrobců (přes 100 tis ks ročně) litinových kamen a ohnišť na světě je známa hlavně svoji vynikající kvalitou a ekologickým spalováním, proto může lehce konkurovat výrobcům s obdobnou nabídkou. Těmi jsou dánská firma Morso (kvalita litiny) a ABC (dvojí spalovaní), dále kanadská Heritage (CB verze). Vysoká účinnost (kolem 80%), výkon, dlouhá životnost, malá spotřeba paliva, prodloužená doba hoření je samozřejmost. Heslo: Večer zatop, ráno přilož!

Všechny výrobky jsou certifikovány odpovídají nejpřísnějším evropským i světovým normám (největší evropský vývozce do USA). Garance 10 let na plášť a do 3 měsíců od data prodeje lze vyměnit sklo (viz Reklamační podmínky). Funkce topidel není náročná ani na komínový tah (stejné nároky jako u běžných kamen a vložek), ani na kvalitu dřeva, shoří i nekvalitní, vlhčí dřevo (k opětovnému vyčištění skla dojde při spalování vyschlého a tvrdšího dřeva). Jediná nutná podmínka pro ideální topení v Jotulu – kamna i ohniště se musí nechat řádně roztopit, tak aby se celé topeniště a částečně i komínové těleso naakumulovalo a po celém dnu ohniště vznikla minimálně 4 cm vrstva žhavého popela.

 
Krbová kamnaSoučástí každé dodávky je podrobný návod k používání a instalaci v češtině a zároveň reklamační list, kde jsou vyspecifikovány díly, na které se reklamace nevztahuje. V pokynech je zdůrazněno několik důležitých informaci. Mezi hlavní patří upozornění na revizi komínu před montáží a instalaci přenechat odborníkovi v oboru. Doporučujeme zjistit u odborné firmy tahové podmínky (12 – 20Pa) a dobrou průchodnost komínového sopouchu. Dále se doporučuje přívod čerstvého vzduchu (zvenčí, ze sklepa či schodiště) pod topné těleso, aby nedocházelo k dekompresi a odčerpání kyslíku z místnosti. U krbových obestaveb je nutno dodržovat určité dilatace (vymezuje pozinkovaný plech kolem ohniště) kolem krbové vložky (min 2cm boční a 4-6 cm od zadní stěny), stejně jako instalace nasávacích a výdechových mřížek v horní a dolní části obestavby. U kamen platí vzdálenost (dle požárnické normy) min 80 cm od hořlavých předmětů.

Veškeré výrobky jsou balené do kartonového obalu na nevratné mikropaletě, přepáskované a ukotvené tak, aby se zabránilo posunu a poškození. Ve většině případů jsou plně zkompletovány, pouze komponenty, které by mohly porušit sklokeramickou desku nebo povrchovou úpravu jsou zabaleny zvlášť a vloženy do kartonu se zbožím, veškerý obalový materiál je recyklovatelný.

TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS